Lokalizacja

Apartamenty w Zielonej Dolinie  to niezwykle korzystnie położone osiedle w Czechowicach-Dziedzicach. Atutami naszej inwestycji niewątpliwie są:

  • Tereny  zielone – ogródki działkowe  które pozwalają  na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu
  • Bliska lokalizacja Centrum handlowego – Stara Kablownia .
  • Dogodne usytuowanie naszego budynku , który oddalony jest w bezpiecznej odległości od ulicy .
  • Bardzo dobra komunikacja z całym miastem oraz łatwy dostęp do obwodnicy pozwala szybko dojechać do Katowic, Cieszyna czy Żywca.
  • W promieniu kilkuset metrów znajdują się niezbędne sklepy, szkoła, przedszkole, boisko oraz wiele punktów usługowych.

 

 

 

 

Czechowice-Dziedzice

Liczące 35 tysięcy mieszkańców miasto Czechowice-Dziedzice leży w południowej części województwa śląskiego, w powiecie bielskim. Zajmuje obszar 33km2. Czechowice-Dziedzice mają do zaoferowania wiele walorów krajobrazowych, a środowisko przyrodnicze gminy wyróżnia się niezwykłym bogactwem i różnorodnością. To zaliczona dyrektywą europejską Natura 2000 - „Dolina Górnej Wisły”, czy Rezerwat „Rotuz” z niezwykle rzadkimi gatunkami roślin. W pobliżu rezerwatu przebiega Międzynarodowa Trasa Rowerowa Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń. Czechowice-Dziedzice posiadają kilka cennych zabytków architektonicznych, to m.in. późnobarokowy kościół parafialny pw. Św. Katarzyny, zespół pałacowo parkowy z początku XVIII w., to również zabudowa miejska – dworzec kolejowy, czy kolonia domów robotniczych z początku wieku XX. Kulturą, sportem i rekreacją w Czechowicach-Dziedzicach prężnie zajmują się gminne jednostki: Miejski Dom Kultury wraz z kinem Świt, Miejska Biblioteka Publiczna, w ramach której funkcjonuje również galeria „Ex Libris”, czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ze stadionem, lodowiskiem oraz krytym basenem.

 

W Październiku 2013 roku w Czechowicach-Dziedzicach zostanie otwarte duże centrum handlowe „Stara Kablownia”, w którym będą mieściły się: Multikino, Browar Dziedzice, Tesco, Mediaexpert, Jysk, Klub muzyczny, Reserved, House, Cropp, CCC, Mohito, Rossmann, Kolporter, różne restauracje oraz wiele innych sklepów i punktów usługowych.

 

Czechowice-Dziedzice są atrakcyjnie położonym i dobrze skomunikowanym z innymi rejonami Polski i Europy ośrodkiem przemysłowym i dużym węzłem kolejowym. Działalność przemysłowa w gminie Czechowice-Dziedzice jest różnorodna i obejmuje między innymi sektory: samochodowy, elektroenergetyczny, metalurgii miedzi, kabli i przewodów, wyrobów elektrotechnicznych, organiczny, ceramiki budowlanej, betonów, tartaczny, zapałczany, odzieży i bielizny osobistej, mięsny i piekarniczy. Czechowice-Dziedzice są również ważnym ośrodkiem magazynowania i dystrybucji paliw oraz wydobycia węgla kamiennego.

 

W zasięgu 30-minut drogi od Czechowic-Dziedzic położone są następujące ośrodki miejskie:
Bielsko-Biała – miasto na prawach powiatu, stolica byłego województwa bielskiego, ośrodek administracyjny, akademicki i kulturalny rangi wojewódzkiej, delegatura Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz inne organy administracji szczebla wojewódzkiego.

 

Pszczyna – miasto powiatowe,
Tychy – miasto na prawach powiatu, silny ośrodek przemysłowy,
Żory – miasto powiatowe,
Cieszyn – miasto powiatowe, przejście graniczne.
Oświęcim – miasto powiatowe w woj. małopolskim, silny ośrodek przemysłowy.

 

Koncepcja struktury funkcjonalno przestrzennej zawarta w planie zagospodarowania przestrzennego województwa Śląskiego określa Czechowice-Dziedzice jako ośrodek o znaczeniu lokalnym. Miasto tworzy wraz z Bielskiem-Białą aglomerację stanowiącą nowoczesny ośrodek przemysłu, kultury i nauki, a przede wszystkim krajowe centrum rozrządu ruchu turystycznego i ośrodek węzłowy strefy nadgranicznej. Czechowice-Dziedzice położone są w obrębie europejskiego pasma rozwoju, które związane jest z korytarzem komunikacyjnym łączącym Bielsko-Białą z Katowicami.

 


Gmina Czechowice-Dziedzice zajęła III miejsce w ogólnopolskim rankingu wykorzystania funduszy unijnych wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich uplasowała się najwyżej spośród gmin śląskich. Osobne klasyfikacje obejmowały miasta na prawach powiatu (duże miasta) i gminy wiejskie. Ranking został sporządzony na podstawie danych z 2012 r. i uwzględniał wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w Polsce. Ranking został opublikowany w Rzeczpospolitej w dniu 18 lipca 2013 r.

 

Czechowice-Dziedzice zajęły 4. miejsce w Polsce i 1. w województwie śląskim w kategorii gmin miejsko-wiejskich w rankingu Związku Powiatów Polskich za rok 2012. To awans o 9 pozycji w stosunku do rankingu z 2011 roku i o 12 pozycji w stosunku do rankingu z 2010 roku. Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

 

 

Nasze realizacje

Realizacje 16 Ładowanie zdjęcia Realizacje 16
Realizacje 17 Ładowanie zdjęcia Realizacje 17
Realizacje 18 Ładowanie zdjęcia Realizacje 18
Realizacje 19 Ładowanie zdjęcia Realizacje 19
Realizacje 20 Ładowanie zdjęcia Realizacje 20
Realizacje 21 Ładowanie zdjęcia Realizacje 21
Realizacje 22 Ładowanie zdjęcia Realizacje 22
Realizacje 23 Ładowanie zdjęcia Realizacje 23

Rekreacja

Czechowice-Dziedzice posiadają  liczne miejsca umożliwiające aktywną rekreację lub spokojny wypoczynek. W pobliżu „Apartamentów Centrum” znajduje się wiele terenów zielonych - m. in. Park Miejski „Lasek” z licznymi ścieżkami, placem zabaw i skateparkiem. Niedaleko apartamentów powstał nowy kompleks sportowy „Orlik”. W odległości 1,6 km znajduje się duże kompielisko, w którego skład wchodzą: basen kryty ze zjeżdżalnią, jacuzzi ora z baseny odkryte ze zjeżdżalniami. Idealnym rozwiązaniem na ciepłe dni jest wybranie się do oddalonego zaledwie o 3,4 km „Ośrodka rekreacji i sportów wodnych w Kaniowie” gdzie możemy odpoczywać na piaszczystej plaży lub skorzystać z boiska do piłki wodnej, siatkówki oraz wypożyczyć kajaki.

 

 

Dla lubiących aktywnie spędzać czas miasto oferuje wiele ścieżek rowerowych min. „Dolina Wisły”  (18,5 km), „Dolina Podraj” (12,2 km), „Dolina Iłownicy”  ( 25,8 km), Międzynarodowa Trasa Rowerowa Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje stadion do piłki nożnej i lekkoatletyki oraz kilka kompleksów sportowych typu  „Orlik” . Czechowice-Dziedzice oferują również  bazę noclegową  na wysokim poziomie i wyjątkowe restauracje.

 

 

wykonanie: Webbeskid